Maramureș: Și-a răpit fosta iubită

𝗗𝗶𝘀𝘁𝗿𝗶𝗯𝘂𝗶𝗲!

Maramureș: Și-a răpit fosta iubită

Maramureș: Și-a răpit fosta iubită
Maramureș: Și-a răpit fosta iubită

 

O tânără de 27 de ani din Maramureș a fost răpită de fostul partener, în timp ce se întorcea de la serviciu. Bărbatul se afla sub control judiciar și purta o brățară electronică de supraveghere, dar acest lucru nu l-a oprit. Fata lucrează la un magazin din localitatea Mânău, Maramureș, iar fostul iubit a urmărit momentul când tânăra se pregătește să plece spre casă.

Șeful tinerei a fost cel care a observat totul și a sunat la 112, pentru că știa că în trecut bărbatul a mai avut scene violente și că angajata lui a obținut în instanță un ordin de protecție.
Poliţia oraşului Ulmeni a plecat imediat în căutarea tinerei și a răpitorului.
„În urma primelor verificări, poliţiştii au stabilit că pe numele tinerei era emis un ordin de protecţie împotriva bărbatului de 36 de ani, din judeţul Sălaj. De îndată au fost demarate ample activităţi în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs fapta, fiind mobilizate mai multe forţe în operaţiunea de căutare şi salvare a victimei”, a transmis IPJ Mureș.

Femeia a fost găsită pe câmp, o oră mai târziu, de către polițiști.

„La aproximativ o oră, în urma activităţilor desfăşurate, tânăra a fost găsită de poliţişti pe un teren viran, între localităţile Mânau şi Arduzel. Primele verificări au relevat că aceasta ar fi fost luată cu forţa de către fostul concubin, în timp ce se afla pe traseul dintre muncă şi domiciliu. Prezenţa imediată a poliţiştilor în zona de căutare a determinat bărbatul să elibereze victima”, a adăugat sursa menționată.

Barbatul a fost găsit în judeșul Sălaj marți dimineață și a fost reținut pentru 24 de ore pentru lipsire de libertate și încălcarea ordinului de protecție.

PUBLICITATE EMI TV